Home » Archive for 1 Maj, 2018

Në finaljen në mes Prishtinës e Beogradit-Krahina e Preshevës të mos mbetët e diskriminuar!?

Shkruan: Refik HASANI Në bisedimet dhe në arritjen e një marrëveshje finale në mesë të Prishtinës dhe Beogradit, është e pashmangshme edhe çështja e pazgjidhur e shqiptarëve në Komunat, Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë. Nuk mund të kërkohet arritja e një marrëveshje finale në mes të Prishtinës dhe Beogradit, deri sa shqiptarët vazhdojn të mbetën të diskriminuar në tri komuna... 

GDP themelon partinë e re – del me Deklaratë Parimore

Grupi i Deputetëve të Pavarur sot shpalosi deklaratën themelues të subjektit të ri politik. Në një konferencë për media, në lokalet e Kuvendit të Kosovës, u paraqitën, deputeti Dukagjin Gorani dhe Visar Ymeri. Kjo është deklarata që shpalosi Grupi i Deputetëve të Pavarur para mediave: DEKLARATË E PARIMEVE Kjo Deklaratë përmbledhë pikënisjet tona ideore, synimet tona shoqërore... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch