Home » Archive for 4 Maj, 2018

Van der Bellen kërkon nga Serbia të zgjidhë çështjet e hapura me Kosovën

Perspektiva deri 2025 siç ka paralajmëruar Komisioni Europian për disa vende është “ambicioz, por jo i pamundur për t’u arritur,” tha Van der Bellen. Por përpara anëtarësimit Serbia dhe Kosova duhet të zgjedhin çështjet e hapura. BE duhet ta ketë “shumë më fleksibile” politikën e emigracionit – sëpaku kështu mendon presidenti bullgar Rumen Radev, i cili momentalisht mban... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch