Home » Archive for 13 Maj, 2018

Gara tradicionale e atletikës ”Rahovica 2018”

Gara tradicionale e atletikës është një eveniment i cili ka arritur që të bashkojë shqiptarët nga të gjitha trevat shqiptare… Në Rahovicë është mbajtur “Gara tradicionale  e atletikës Rahovica 2018” për të 18 vit radhazi, manifestim ky mbarëkombëtar ku të pranishëm ishin sportist si nga Lugina e Preshevës e poashtu mysafir nga Maqedonia, Kosova dhe Shqipëria.... 

Libër me shumë të mira dhe dy të meta

Me rastin e botimit të librit: “Vallet e Karadakut I, /pjesa e parë/ , Gjilan, në botim të Qendrës Rajonale për Trashëgimi Kulturore, 2018, dokumentuar nga ekspertë të fushës , Dilaver Kryeziu, Etnokoreolog, Visar Munishi, Etnomuzikolog. Shkruan: Xhemaledin SALIHU, prof.   Libri në fjalë është botuar edhe në gjuhën angleze, i përkthyer nga Tahit Dalipi, në katalogim të Bibliotekës... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch