Home » Archive for 15 Maj, 2018

Nesër fillon dita e parë e muajit të shenjtë të Ramazanit

Muaji i shenjtë i Ramazanit fillon nesër më datë 16.05.2018, muaj ku gjithë besimtarët e besimit Islam, në mbarë ruzullin tokësorë, me këtë edhe të Luginës së Preshevës do të nisin agjërimin e këti muaji të bekuar. Sonte do të jetë syfyri i parë ku dhe fillon agjërimi në orën 03:06 minuta, ndërsa iftari i parë është në orën 19:58 minuta. Stafi i portalit KosovaLindore.com,... 

Media austriake: Samiti i Sofjes shpresë për Maqedoninë dhe Shqipërinë

Prej atëherë, kur kanë kaluar 15 vjet, ka ndryshuar gjeopolitika e rajonit. Kroacia është anëtarësuar në BE, Mali i Zi dhe Kosova janë ndarë nga Serbia, Maqedonia përpiqet si asnjëherë më parë të zgjidh kontestin e emrit me Greqinë. Disa konteste janë zgjidhur, ndërsa të tjera janë rënduar akoma më shumë. Gazeta më e vjetër botërore “Wiener Zeitung” fillimisht kujton... 

15 maj 2018 – Theodhoros Pangallos në Tiranë – Honoris Causa nga Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë – Promovimi i librit të tij “Me Papandreun në Europë”

Botimet Toena dhe Universiteti Mesdhetar i Shqipërisë organizojnë vizitën e z. Theodhoros Pangallos në Tiranë, në dt. 15 maj 2018.   Programi i aktiviteteve të parashikuara, 15 maj 2018  Me praninë e SH.T.Z. Ilir Meta – President i Republikës së Shqipërisë Me pjesëmarrjen e jashtëzakonshme të z. Theodhoros Pangallos. Ju mirëpresim! ———————————————– Fragment... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch