Home » Archive for 17 Maj, 2018

Opinion – Preshevës nuk i duhen përçarjet

Sot, mbajtja e seancës së IV-të  të Kuvendi Komunal të Preshevës  ende pa u mbushur një gjysmë viti të kësaj legjislature e që doli pikërisht nga pamundësia që të funksionoj  dhe reflektoj në interes të gjithëve. Më datën 24 dhjetor të vitit të kaluar u mbajtën zgjedhjet për të cilat u përsëritën mbrenda një viti. Në vendë të  kompenzohet koha e humbur ky Kuvend... 

Atletiko fiton trofeun e “Europa League”, shkëlqen Griezmann

Finalja e Europa Leagues, kompeticionit të dytë më të rëndësishëm europian për klube, nuk prodhoi surpriza, pasi ishte pikërisht Atletico Madrid që arriti të triumfojë. Në finalen e Lyonit, spanjollët mposhtën Marseillën me rezultatin e pastër 3-0, duke mos diskutuar për asnjë moment fitoren e ndeshjes. Ndërkohë që Franca vijon të ruajë marrëdhënie ‘të ngrira’ me Europa... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch