Home » Archive for 19 Maj, 2018

Shpallet konkursi për mjete financiare për zhvillimin e Bujqësisë

25 Milion dinarë është shuma që Komuna e Preshevës ka ndarë nga buxheti i komunës për zhvillimin e bujqësisë në komunën tonë për vitin 2018. Për realizimin e ndarjes së mjeteve financiare nga buxheti i komunës se Preshevës për zhvillimin e Bujqësisë për vitin 2018, llojet e subvencionimit dhe kriteret janë: 1.Sektori i pemëtarisë, 2.Sektori i prodhimtarisë bimore, 3.Sektori... 

Mbahet akademi përkujtimore për nderë të të ndjerit Demir Behluli

Dje, në ambientet  e bibliotekës së qytetit “Mehmet Jusufi” me fillim prej ora 12:00h është mbajtur akademi përkujtimore për nderë të të ndjerit Demir Behluli. Akademia përkujtimore është organizuar nga Shoqata e Shkrimtarëve ”Feniks” ku të pranishëm ishin kryetari i kësaj shoqate z.Bilall Maliqi, drejtori i bibliotekës z.Reshat Neziri, familjarë dhe të afërm të të... 

Presheva po bëhet me parkun më atraktiv

Është investimi i parë madhështor që do të zhvillohet në Komunën e Preshevës. Bëhet fjelë për një park multifunksional , hapësire rekarative dhe vende parkimi për automjetet. Lajmin ka bërë të ditur vetë kryetari i kësaj komune Shqiprim Arifi me anë të një postimi në Facebook. Postimi i plotë: Projekti ideor i parkut qendror të qytetit Komuna e Preshevës për herë të parë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch