Home » Archive for 21 Maj, 2018

Promovohet libri “Shihemi në majë” i autorit Kosta Petrov

Me kënaqësi ju ftojmë të bëheni pjesë e promovimit të librit “Shihemi në majë”, shkruar nga Kosta Petrov, themelues dhe drejtues i kompanisë P WORLD si dhe një ndër 30 personat më të fuqishëm të kësaj industrie në Europë. “ Shihemi në majë” është një libër i shkruar për ata që besojnë se në jetë të gjithë janë krijuar për të bërë gjëra të mëdha. 22... 

Universiteti Internacional i Novi Pazarit dega në Preshevë shpallë konkurs për regjistrim

PËR REGJISTRIM NË STUDIMET THEMELORE UNIVERSITARE PËR VITIN AKADEMIK 2018/2019, NË DEGËN E ARSIMIT TË UNIVERSITETIT INTERNACIONAL TË NOVI PAZARIT NË PRESHEVË Shpallet konkurs për regjistrimin e studentëve për studimet themelore akademike në Universitetit Internacional të Novi Pazarit dega në Preshevë, për vitin akademik 2018/2019 me kuotat e regjistrimit për programet e studimore... 

Në kujtim të një Deklarate gjysmake të Konçulit

Tani që po bëhen rreth dy dekada që nga nënshkrimi i Deklaratës së Konçulit më 20 maj 2001, shqiptarët në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë janë në një gjendje politike shumë të rënd me forma të spastrimit etnik që po përdor shteti serb. Lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit që u zhvillua gjatë viteve 1999-2001, zë një vend të veçantë të historisë... 

Shoqata:” Nue Përlleshi “në Zvicerr organizon Akademi përkujtimore dhe promovimin e këngës për Nue Perlleshin

“Rikthimi madhështor i Heroit të Shqipërisë Etnike – Nue Përlleshi” Shoqata e saporformuar” Nue Përlleshi” në Zvicërr organizon më,datën 26.05.2018 në ora 19 në adresën :Schutz 4, 6022 Grosswangen akademi perkujtimore për trimin e Dukagjinit dhe heroin e Shqipërisë Etnike Nue Përlleshin Për figurën e Nue Përlleshit heroit të papërseritshëm të Shqipërisë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch