Home » Archive for 27 Maj, 2018

Nexhat Behluli zgjidhet në Këshillin Ekzekutiv të Unionit Gazetarëve të Pavarur në Republikën e Serbisë

Nexhat Behluli i nominuar nga Komuniteti i Pakicave Kombëtare në Serbi për Anëtarë të Këshillit Ekzekutiv. Në garë të fortë, në mesin e 13 Anëtarëve të zgjedhur fitoi Votat e mjafueshme nga Delegatët e Kuvendit të Unionit për mandatin e ardhshëm 4 vjeçarë. Nexhat Behluli është pronar i Televizionit Spektri nga Bujanoci. filme porno xnxx xxx xxx  Read More »

Tash e tutje në Serbi, 130 km/h shpejtësia maksimale në autostradë

Në mbledhjen e mbajtur dje, Parlamenti serb ka miratuar ndryshimet në Ligjin për Sigurinë në Komunikacion. Me ndryshimet e miratuara në Ligj, shpejtësia maksimale që do të lejohet në autostradat e Serbisë do të jetë 130 km/h, në vend të 120 km/h, shkruan agjencia serbe Tanjug. Ndryshimet në Ligj para deputetëve serbë i ka arsyetuar ministrja e Transportit, Zorana Mihajloviq, e cila... 

Drejtësia e vonuar është drejtësi e humbur!

Në qoftë se në kulmin e qytetërimit, ka njerëz që bien e vdesin nga kufijtë artificial të vendosur padrejtësisht, fajtor nuk është vullnetarizmi i atyre që tentojnë ti kalojnë këta kufij por padrejtësia shtetërore që i mbanë të mbyllur ata kufij. Si familjar të Dashnimit dhe si shoqëri shqiptare kemi ndërmarr një iniciativë për ngritjen e zërit për padrejtësinë dhe krimin... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch