Home » Archive for 29 Maj, 2018

Futbollistët e Shqipërisë dhe Kosovës këndojnë së bashku himnin kombëtar

Ndeshja vëllazërore ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë përfundoi me rezultat 3:0. Por, para ndeshjes derisa po intonohej himni kombëtar, përveç lojtarëve të Kombëtares shqiptare, atë e kënduan edhe futbollistët e Kosovës, shkruan albinfo.ch. Kjo ishte diçka unike nga kjo ndeshje, derisa atmosfera në Cyrih ishte e mrekullueshme me tifozerinë që përkrahën të dy ekipet shqiptare.     filme... 

Fituesit e Festivalit Letrar për të Rinj “Tirana 2018” (Edicioni IV, Seksioni I)

28 maj 2018, ora 18:00, Parku Rinia – Tiranë Në mbrëmjen e 28 majit u zhvillua Ceremonia Finale e Festivalit Letrar për të Rinj “Tirana 2018” (Edicioni IV, Seksioni I) ku u shpallën fituesit: ÇMIMET E PARA POEZI – Enejda Çullhaj – gjimnazi “Myslym Keta” ESE – Danja Nako – gjimnazi “Sami Frashëri” PROZË – Sindi Bego – gjimnazi “Ismail... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch