Home » Archive for 1 Korrik, 2018

Vjen lajm i mire nga Zvicra për shqiptarët: Ruane imazhin e kombit tuaj

Shteti i Zvicres ka marre vendim qe do të mund t`i dëbojë të huajt me dosje krimi edhe në rastet kur veprat penale të planifikuara të tyre kanë mbetur në tentativë. Ky eshte nje lajm lajmi i mire për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Zvicër, qe tash e tutje te kene kujdes, dhe te ruajne imazhin e shqiptareve se ky vend eshte i hapur per pune e jo te ambuzohet te vidhet (sikur qe... 

BALLKANI MIDIS BASHKIMIT EVROPIAN, RUSISË DHE TURQISË

Vjollca Hajdari-Berlin  Sa është i ndikuar Ballkani Përëndimor nga fuqitë e mëdha botërore dhe cilat interesa gjeostrategjike janë duke u ndeshur në Gadishullin Ballkanik? A është duke u përsëritur – sidomos tek shqiptarët – historia në kontekst gjeopolitik, ekonomik dhe kulturor? Si vështrohet raporti BE – Ballkan krahas interesave ruse, atyre turke e kineze dhe... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch