Home » Archive for 13 Korrik, 2018

Blindohet Parisi, agjentët sigurojnë vendin për finalen mes Francës dhe Kroacisë

Frika e ndonjë sulmi terrorist ditën e finales ka bërë që policia franceze të mobilizohet për të evituar çdo incident. Jo vetëm në Paris, por në të gjithë Francën do të mobilizohen rreth 110 mijë agjentë policie, forca të ushtrisë dhe xhandarmërisë, që do të patrullojnë që nga mëngjesi e deri në mbrëmje rrugët. Natyrisht që pjesa më e madhe e policisë do të përqendrohet... 

GJYQTARI GANI DIZDARI NUK KA SHKUE AS NË TEHERAN APO TRIPOLI, PO NË VENDLINDJEN E TIJ, NË TROPOJË

Gjyqtari mbi 69 vjeçar Gani Dizdari ishte i fundit ndër antarët e Gjykatës Kushtetuese të Shqipërisë (ndër 9 gjyqtarët e fillimit, nga 6-të të marsit e tashti 3 të mbeturit të korrikut 2018) që hyri në ditën e sodit në rrjetën e peshkimit “Veting” dhe, pas tre ditësh, më 16 korrik, ka me e marrë vendimin final nga e përfoluna si “gijotinë” juridike e politike. Ndoshta... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress