Home » Archive for 14 Korrik, 2018

Mbahet Kuvendi i këshilltarëve shqiptarë, miratohet deklarata politike

Sot në Bujanoc, këshilltarët shqiptar të tre Kuvendeve komunale sot në Bujanoc kanë miratuar deklaratën e përbashkët me të cilën kërkohet përfaqësimi i shqiptarëve të Luginës në dialogun e Brukselit ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës. Në këtë seanc ishin të pranishëm 50 këshilltar shqiptar dhe kryetarët e subjekteve politike përveç kryetarit të APN-së dhe të komunës... 

FONDACIONI BIBERAJ NJOFTON $2.5 MILION BASHKË-FINANCIM

FONDACIONI BIBERAJ NJOFTON $2.5 MILION BASHKË-FINANCIM PËR PROGRAMIN E STUDIMEVE TË GRADËS MASTER TË FONDACIONIT SHQIPTARO-AMERIKAN TË ZHVILLIMIT PËR TË MBËSHTETUR PROFESIONISTËT SHQIPTARË Fondacioni Biberaj shpall mbështetjen me $2.5 milion të programit MIP të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan të Zhvillimit, për të ndihmuar profesionistët shqiptarë që synojnë të ndjekin studime... 

HASKUKA: Investimi në njerëzit e kulturës nuk është humbje, ai kthehet shumëfish

Prizren, 13 korrik 2018, Kryetari i Prizrenit Mytahir Haskuka, ka pritur një delegacion të Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë “Papa Klementi XI Albani” në Suedi. Takimi u realizua, në kuadër të përgatitjeve që kjo shoqatë po i bën përmbajtjen e Sesionit të gjashtë shkencore në Kompleksin e Lidhjes Shqiptare në Prizren. Kryetari i Shoqatës, Hysen Ibrahimi e ftoi... 

Përditshmëri të politikës shqiptare

Edi Rama dhe Hashim Thaqi e vizituan idolin shpirtëror të tyre Erdogan kriminelin. Kjo vizitë po i ngjanë asaj vizitës lamtumirse që kishte organizuar dikur Behgjet Pacolli tek Gadafi. Madje edhe patën vallëzuar para tij. Kjo vizitë po i jep frytet shumë shpejtë. Në Prishtinë organizata e dyshimtë si organizatë terroriste me emrin TIKA,qe duhet te debohet nga Kosova dhe Shqiperia, e... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch