Home » Archive for 21 Korrik, 2018

KRAHINA E PUSTA REKËS /Lumi i Shkretë/ NË SERBI, DIKUR SHQIPTARE – Pjesa II

Shkruan: Xhemaledin SALIHU, professor Pjesa II Krahina e Lumit të Shkretë /Pusta Reka/ përfshin kryesisht Bojnikun, Lebanin dhe Kurshumline, të cilat I takojnë rrethit të Jabllanicës. Feliks Kanici, studiuesi austriak Jabllanicën e quan Arnaute /shqiptare/, andaj në këtë punim do të flasë vetëm për ato fshatra shqiptare dhe banorët e saj shqiptarë, sipas shënimeve që i kanë dhënë... 

Bahtiri: Mitrovica do të jetë atraksion për të gjithë. Po bëhen investime milionëshe

Mitrovice, 20 korrik 2018 Në dy vitet e ardhshme, kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, do të monitorojë realizimin e projekteve të komunës, me kosto milionëshe, e që do të investohen në Mitrovicë. Ai veçoi investimi që është bërë te Liqeni Akumulues në Mitrovicës, i cili tashmë është kthyer në një atraksion për qytetarët e Mitrovicës dhe më gjerë. Pastaj, një... 
© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch