Home » Archive for Korrik 24th, 2018

Nga data 3-8 gusht 2018 organizohet Panairi i Librit “Ulqini 2018”

Ftesë me kënaqësi Ju ftojmë të bëheni pjesë e Panairit të 18-të të Librit “Ulqini 2018”, nga data 3-8 gusht në shëtitoren e Plazhit të Vogël, pranë lokalit “Hollegro”. Ky aktivitet organizohet nën kujdesin e Komunës së Ulqinit dhe do të realizohet falë bashkëpunimit të Institutit të Librit dhe të Promocionit me Organizatën Turistike të Ulqinit dhe me Qendrën për... 

“Sofra drenicase”, edhe sivjet për diasporën në Skenderaj

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, përmes rrjetit social Facebook ka thënë se pritja për bashkatdhetarët është obligim moral dhe shtetëror. Mbrëmë në qytetin e Skenderajt për nder të mërgatës shqiptare është organizuar festivalin tradicional “Sofra drenicase”. Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, përmes rrjetit social Facebook ka thënë se pritja... 

Zjarret në Greqi, Meta e Thaçi, mesazhe ngushëllimi homologut grek

Jam shumë i tronditur nga viktimat në njerëz dhe i shpreh ngushëllimet më të ndjera familjarëve e të dashurve të tyre. Të lënduarve u uroj shërim sa më të shpejtë”, ka thënë Meta. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i ka dërguar një mesazh ngushëllimi homologut të tij grek, Prokopis Pavlopoulos, pas zjarreve të rëna në Greqi, ku kanë humbur jetën të paktën 50 persona. “Me... 
© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch