Home » Archive for Korrik 30th, 2018

Debat në Kuvendin e Kosovës, përplasje mes pozitës e opozitës

Seanca e Kuvendit të Kosovës ka devijuar nga debati mbi propozimin e PSD-së mbi dialogun me Serbinë dhe është shndërruar në replika dhe kundër replika të ashpra të deputetëve. Deputeti i AAK-së, Ahmet Isufi, ka kërkuar që të mos dilet nga tema, por të diskutohet propozimi për rezolutën e PSD-së për dialogun me Serbinë në Bruksel, duke thënë se në këtë seancë po prezantohen... 

Fjala e mbajtur nga Mr.sc.Nue Oroshi

Fjala e mbajtur nga Mr.sc.Nue Oroshi në sesionin Shkencor të mbajtur në Lezhë më temën ’’Gjergj Kastrioti -Skënderbeu Heroi Kombëtar i Shqiptareve’’ më, 28 Korrik 2018. Të nderuar pjesëmarrës ; Të nderuar studiues dhe studiuese nga të gjitha Trojet Etnike Shqiptare dhe Diaspora e madhe atdhetare; I nderuar kryetar i Bashkisë së Lezhës Heroike, zotëri  Franë Frrokaj; Ne... 
© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch