Home » Archive for Gusht 1st, 2018

JAVA ARBËRESHE 2018

Instituti i Librit dhe i Promocionit, në bashkëpunim me Bashkinë San Giorgio Albanese, në provincën e Kozencës në Itali, në datat 21-29 korrik 2018, organizuan edicionin e dytë të projektit “Java arbëreshe – 2018”, në kuadër të një projekti edhe më të madh rajonal “Festa dei  popoli” (Festa e popujve). Një grup i formuar nga studentë të Fakultetit të Arteve të Bukura... 

“Huligan” – projekti më I ri nga Don ProbleMC

Rap artisti tetovar I cili është duke lënë gjurmë në skenën e muzikës, sapo ka lansuar projektin e tij më të ri “Huligan”   Driton Iljazi I njohur si “Don ProbleMC” rikthehet fuqishem me projektin më të ri, pas një pauze që pati pas publikimit të projektit “Striiing” në muajin Prill.   Duke parë që talenti I tijë vlersohet çdo ditë më tepër, Doni premton... 

Kjo Pozita e sotme, e Majta në Pushtet, “ta merr Amanetin”…!

Dje, në ma të fundit ditë të korrikut, Qeveria e Shqipërisë, mori një vendim të saj për sjelljen në Atdhe, nga New Yorku, të eshtrave të Mit’hat Frashërit (1880-1949), një gjeni i kombit shqiptar, bash në ditët e 110 vjetorit të Kongresit të Manastirit (14-22 nëntor 2018), në Vitin e Skënderbeut. Prej kaherit, në tre dekada të fundit të Demokracisë, është folë për këtë... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch