Home » Archive for Gusht 10th, 2018

Media zvicerane: Shkëmbimi i territoreve përbën rrezik rajonal

Pas deklaratave për shkëmbim territoresh, ndarjen e kufijve në baza etnike, nga presidenti serb Aleksandër Vucic dhe presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, mediat gjermanofone vijojnë të shkruajnë për ngjarjet e fundit në rajon. “Ideja e shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës nuk është ide e re,” shkruan zviceranja tagblatt.ch, e cila ka marrë në intervistë edhe ekspertin... 
© 2018 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch