Home » Archive for 25 Shtator, 2018

Delegacioni i Kosovës ka vazhduar edhe sot me takimet me zyrtarë të vendeve mike të Kosovës

Gjatë ditës delegacioni kosovar do të takohet sekretarin e shtetit të SHBA- ve West Michell, presidentin e Këshillit të Evropës Donald Tusk, ministrin e jashtëm të Lituanisë Linkevicuis, ministrin e jashtëm të Belgjikës Didier Rejenders, ministrin e jashtëm të Domenikes Francis Baron, zv km Shejshell dhe Grenadines dhe ministrin e jashtëm të Litenshtajnit si dhe marrin pjesë në organizime... 

Zaev deklaron votën për në referendum, fton edhe liderët tjerë të prononcohen

Kryeministri maqedonas ka përsëritur nevojën për dalje në votime gjatë referendumit të 30 shtatorit, pasi ata që nuk veprojnë kështu as që do përllogariten. “Ata që votojnë vendosin. Ata që nuk votojnë as që numërohen. Besoj se vota e qytetarëve, ajo që është caktim i tyre, është drejtim sipas së cilit lëvizin gjendjet politike në Maqedoni. Vendimet tona janë të pavlera... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch