Home » Archive for 26 Shtator, 2018

Thaçi: SHBA mbështetë fuqishëm dialogun Kosovë – Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se gjatë takimit të mbrëmshëm që ka pasur me Presidentin Trum, ai i ka thënë se “Kosova është një vend i mrekullueshëm me një popull të mrekullueshëm, dhe e ndien dhe e njeh problematikën e Kosovës”, tha Thaçi. Presidenti në një prononcim për RTK, po ashtu tha se në takimet që ka pasur me sekretarin Mike Pompeo dhe ambasadoren e SHBA-së... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch