Home » Archive for 27 Shtator, 2018

T’ia rikthejmë Prizrenit Shqiptarizmën e Humbur

Thirrje e Shoqatës se Intelektualeve Shqiptarë “Trojet e Arbrit” për përkrahje financiare për ndërtimin e Monumentit të Gjergj Kastriotit- Skënderbeut dhe ndërtimit te Muzeut Kombëtar me emrin Gjergj Kastrioti- Skënderbeu. Shoqata e Intelektualëve Shqiptarë “Trojet e Arbrit” në idenë e dhënë,më 28 Korrik 2018 në sesionin shkencorë për Gjergj Kastriotin Skënderbeun,lidhur... 

Paralajmërohet dinamizimi i dialogut Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të sesionit vjetor të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara të OKB-së, ka zhvilluar një takim me shefen e diplomacisë së BE-së Federica Mogherini, me të cilën ka biseduar për fazën e fundit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Me këtë rast, kreu i shtetit tonë ka rikonfirmuar gatishmërinë e palës kosovare për dialogun dhe... 

Kongresistët Amerikanë sigurojnë Haradinajn: SHBA gjithmonëme Kosovën

Kryeministri Ramush Haradinaj, në kuadër të vizitës zyrtare në SHBA, është takuar sot me kongresistët ame​rikanë, të cilët i ka falënderuar për mbështetjen e gjithanshme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe rolin e tyre të pazëvendësueshëm në rrugën drejt pavarësisë së Kosovës. “Ju ndihmuat Kosovën në rrugën e saj drejt lirisë, pavarësisë, shtetndërtimit... 

Veseli thërret të votohet Referendumi

Nga Shkupi, kryeparlamentari Veseli ka deklaruar edhe një herë se Kosova është e gatshme që t`i futet përmbylljes së dialogut me Serbinë për të zgjidhur mosmarrëveshjet historike. Veseli po ashtu tha se Kosova nuk ka pretendime territoriale ndaj asnjë shteti fqinj. Ai i bëri këto komente pas një takimi me homologun e tij, Talat Xhaferi, me të cilin u takua vetëm tri ditë para se në... 

Rezistenca popullore- muri i pakalueshëm për Sulltan Ramen, pushtetin kleptokratik e banden e tij qeverisëse

Nga Azgan HAKLAJ Shtatori erdhi e bashkë me të edhe Sulltani e banda e tij. Pas pushimeve në resortet luksoze e defrimeve hodeniste me paratë qe ju vjelin taksapaguesve shqiptarë Edi Rama e kalifati i tij u rikthyen në vendin e krimit. U kthyen në kryeministri e në ministritë ku miratohet vjedhja e qindra – mijëra e miliardave përmes konçesioneve, tenderave pa konkurim, por me prokurim... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch