Home » Archive for Tetor 3rd, 2018

FSK-ja bën bashkë pozitën e opozitën

Komisioni për Punë të Brendshme, Siguri e Mbikëqyrje të FSK-së ia ka proceduar seancës plenare pakon e projektligjeve që lidhen me shndërrimin e FSK-së në ushtri, pavarësisht që emri do t’i mbetet i njëjtë. Këto projektligje i kanë bërë bashkë pozitën e opozitën, që njëzëri kanë mbështetur ato, derisa kundër ishte Lista Serbe. Deputeti i LDK-së, Ismet Beqiri, ka thënë... 

Zëdhënësi i KFOR-it: Hashim Thaçi, ka të drejtë ta vizitojë çdo vend të Kosovës

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenco Graso, ka deklaruar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka të drejtë ta vizitojë çdo vend të Kosovës, nuk i nevojitet kurrfarë leje nga KFOR-i. Këto deklarata zëdhënësi i KFOR-it i ka bërë për media duke e komentuar vizitën e fundit të presidentit të Kosovës në liqenin e Ujmanit, transmeton portali “Zëri.info”. “Ne konfirmojmë se nuk... 

Klinaku: E kemi pasur të ndaluar nga Albin Kurti që të flisnin për bashkimin e Luginës me Kosovën

Sekretari i Lëvizjes për Bashkim, Avni Klinaku, duke folur për idenë e presidentit, Hashim Thaçi, për bashkimin e Luginës së Preshevës me Kosovën, ka treguar se si subjekt vite më parë iu është ndaluar që të flasin për këtë temë në fushatën zgjedhore. “Në momentet që kemi qenë në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, fushata ka zgjatur tre muaj dhe ne e kemi pasur të... 

NË QOFTËSE VAZHDON ME KËTË HAP…, IA KALOJNË EDHE VET AKADEMISË SË SHKENCAVE TË SHQIPËRISË

Paulin Zefi Referim për ”Thesarin Kombëtar…”, vëllimi 9 Tha në fjalën e tij, Z. Paulin Zefi, Historian e Përgjegjës i Sektorit të Trashëgimisë Kulturore në Bashkinë e Lezhës Përshëndetje të gjithëve, Mirë se keni ardhur, si na keni nderuar me praninë tuaj, sidomos ju që keni ardhur nga larg. Unë, është hera e parë që moderoj një takim, të këtill niveli apo formati,...