Home » Archive for Tetor 7th, 2018

Kadri Veseli i ka bërë thirrje partive opozitare që të bashkohen në konsensusin për harmonizimin e rezolutës për dialogun Kosovë-Serbi

Kreu i Kuvendit, njëherësh lider i PDK-së, thekson se kohezioni politik i brendshëm, është i domosdoshëm, për të mundësuar forcimin e pozicionit negociator të Kosovës si dhe për të përmbushur aspiratat që ka shteti për të zënë vendin që i takon në OKB, BE, NATO dhe forumet tjera ndërkombëtare. Ai nëpërmjet një statusi në Facebook i ka bërë ftesë të gjithë kolegëve... 

Jens Stoltenberg flet rreth mundësisë për korrigjimin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, para vizitës së paralajmëruar në Kroaci dhe Serbi, ka folur rreth mundësisë për korrigjimin e kufirit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe ndikimit që do të kishte kjo në misionin e KFOR-it. Ai në një intervistë për Veçernji list tha se është shumë herët për të spekuluar lidhur me këtë çështje. “Mesazhi ynë është se... 
© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch