Home » Archive for Tetor 10th, 2018

Parlamenti Evropian shumë më drejtpërdrejtë po e përkrahë idenë e Thaçit për korrigjimin e kufirit me Serbinë

Me draft-rezolutën e votuar dje në Komitetin e Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian, eurodeputetët kanë “folur” në mënyrë identike me gjuhën e presidentit Thaçi, duke përdorur të njëjtat argumente, transmeton Zëri. Në këtë draft-rezolutë ata kanë bërë thirrje për një marrëveshje gjithëpërfshirëse, ligjërisht obliguese, që do të përkrahet nga të gjitha palët... 

Partia Demokratike e Kosovës ka hapur procesin e zgjedhjeve të brendshme

U tha se kjo parti ofron mundësi për të gjithë që duan të punojnë. Ndërkohë ata që folën, Kadri Veselin e quajtën kryeministër të ardhshëm të Kosovës. Sipas tyre, 20 mijë të rinj janë anëtarësuar në këtë parti për vetëm pak muaj. Ndërkohë, Veseli dërgoi një mesazh atyre që kanë braktisur këtë parti dhe foli edhe për dialogun Kosovë-Serbi. Në konventën e kësaj... 
© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch