Home » Archive for 5 Nëntor, 2018

Kancelari austriak Kurz: Pa marrëveshje përfundimtare me Kosovën s’ka anëtarësim në BE

Kancelari austriak, Sebastian Kurz, ka qëndruar për një vizitë zyrtare në Beograd, ku është takuar me presidentin serb, Aleksander Vuçiq. Sipas raportimeve të mediave serbe, temë diskutimi e këtij takimi ka qenë edhe dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, si dhe marrëveshja përfundimtare për normalizimin e raporteve mes dy vendeve, transmeton lajmi.net. Para arritjes në Beograd, Kurz tha... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch