Home » Archive for 8 Nëntor, 2018

Hashim Thaçi: Diskursi im gjatë takimit me Vuçiqin ka qenë për një marrëveshje ku është njohja reciproke

Hashim Thaçi ka thënë se diskursi i tij gjatë takimit me Aleksandër Vuçiqin ka qenë për një marrëveshje ku është njohja reciproke, antarësimi i Kosovës në OKB dhe mundësia e zëvendësimit të Rezolutës 1244. Presidenti i Kosovës ka folur mbrëmjen e të enjtes pas përfundimit të takimit në Bruksel me presidentin e Serbisë, me nderjmetësimin e përfaqësueses së lartë të Bashkimit... 

Vuçiq: Prishtina dhe Beogradi janë shumë larg arritjes së çfarëdo marrëveshjeje përfundimtare në dialogun në Bruksel

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Prishtina dhe Beogradi janë shumë larg arritjes së çfarëdo marrëveshjeje përfundimtare në dialogun në Bruksel, pasi sipas tij pala serbe duhet të di fillimisht se çfarë do të fitojë në këto bisedime dhe atëherë, sipas tij do të flitet për të gjitha të tjerat. Në adresimin e tij para mediave shqiptare, kreu i shtetit serb... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch