Home » Archive for 12 Nëntor, 2018

Thaçi: Takimi me Putinin është një takim i munguar i Kosovës në arenën ndërkombëtare

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se takimi i tij me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, është një takim i munguar i Kosovës në arenën ndërkombëtare dhe se është arritje gjigante. Thaçi ka thënë se situata me Rusinë, me qëndrimin e saj bllokues në raport me Kosovën duhet të ndryshojë, dhe se takimi i tij me presidentin rus është i kuptueshëm duke rezonuar në... 

Vuçiqi e përjetoi rëndë faktin që z.Thaçi u ul afër Presidentit Amerikan dhe Kancelares gjermane

Ai tha se iu krijua një gungë në fyt që ia zuri frymën… Gjithë kohën po shihte përtokë dhe s’po e ngrinte kokën nga inati…. Për hatërmbetjen e presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili është zemëruar për trajtimin që i është ofruar të dielën në Paris krahasuar me atë që i është mundësuar homologut të tij kosovar, Hashim Thaçit, gjatë kremtimit të njëqindvjetori... 

Aorestia e diplomacisë së jashtme të Kosovës rrezikim i rrugës drejt BE-së

Ish ligjëruesi i Katedrës së Historisë, Enver Hoxhaj, i cili brenda një viti akademik nuk gjente kohë të vinte jo më shumë se katër a pesë herë në ligjërata, humbje që na kushtoi ne studentëve, edhe atë  duke vrapuar pas karrierës së tij politike, tashmë një politikani që din ti jep “kritika” edhe shteteve evropiane. Deklarimet kontroverse të ditëve të fundit rreth deklarimit... 

VITET MË KANË FUT NË RRETH…!

Sivjet kam Ditën e Emnit: 12 Nëntor: 63 vjeç: Vitet më kanë fut në rreth… Ka i’herë ndihem gogël… Ndo’i’ herë më duket vetja “planet”…?! Po vjen koha me e lanë veç emnin për Të tjerët…! Globin që dikur e rrotulloja me një gisht në orën e mësimit, E shetita nga Shipshani në Nju Jork, Johanesburg, Andorrë… Sot interneti, fb, celulari ma sjellin... 

Fraksioni politiko-kriminal i EULEX-it, ende dorë e zgjatur e Serbisë në Kosovë, kundër Grupit të Dobrosinit

Rasti  i Dobrosinit  ende  nuk është  duke  marr formën  finale, të shfajësimit të 9  Shqipëtarëve,  në lidhje  me sulmet  e Dobrosinit. Ende  në forma  perfide, vazhdohet terrori psikologjik, i kamufluar  si burokraci dhe  zvarritje e  qëllimshme e procedurës. Me rastin e  sulmeve të Dobrosinit, Ivica Daçiqi si ministër i brendshëm dhe zëvendëskryeministër i Serbisë,... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch