Home » Archive for 17 Nëntor, 2018

Opinion-Takimet e dy qeverive

Takimi i radhës i përbashkët i Qeverisë së Shqipërisë dhe Qeverisë së Kosovës është paralajmëruar se do të mbahet më 26 nëntor të këtij muaji. Takimet e përbashkta nuk kan dhënë rezultate të pritshme. Këto takime do të duhej të jen në të mirë edhe për shqiptarët jashtë këtyre dy shteteve,dhe diasporën anë kënd globit. Shkruan: Mr.Sc.Refik HASANI Në këtë rast sa... 

Kosova fiton bindshëm ndaj Maltës me rezultat 5-0

Me një lojë fantastike, lojtarët e përfaqësueses së Kosovës shënuan pesë gola kundër maltezëve, duke përfunduar kështu ndeshja 5-0 . Golin e parë e shënoi Vedat Muriqi, të dytin Benjamin Kololli, të tretin dhe të katërtin Donis Avdiaj ndëra të pestin Milot Rashica. Kjo ndeshje ishte e një rëndësie të veçantë për Kosovën në kuadër të Ligës së Kombeve për kualifikim... 

Në Shqipëri duhet RI-VETTING- VETTING për VETTING-un

Nga Skënder Sadri KAPITI Aq thellë është zhytur në krim dhe në korrupsion drejtësia shqiptare sa që do të kishte qenë mirë një vendimmarrje politike konsensuale ,gjithpërfshirëse , ku të miratohej ne parlament një ligj i cili të përjashtonte nga detyra e prokurorit dhe e gjyqtarit të gjithë gjyqtarët e prokuroret në Shqipëri por edhe në Kosovë, e jo vetëm ata, por të përjashtohen... 

Opinion – “Popllava” dhe SNS-i mbyllin Shtëpinë e Kulturës, Bibliotekën dhe RTP- në në Preshevë !

Shkruan: Nehat Hyseni Të premtën, si ditë e fundit e punës të javës, më 16 nëntor 2018, në orën 15:00, dmth në fund të orarit të punës, Inspekcioni Shtetëror për mbrojtje kundër zjarrit nga Vranja, me asistimin e policisë, në mënyrë speltakulare i mbylli dhe “bllomboi” dyert e Shtëpisë së Kulturës “Abdullah Krashnica”, të Bibliotekës komunale “Mehmet Jusufi”,... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch