Home » Archive for 25 Nëntor, 2018

THAÇI NË SHBA DO TË TAKOHET ME POMPEON, BOLTONIN DHE BUSHIN

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara, ka bërë të ditur se do të takohet me Sekretarin amerikan, Mike Pompeo, këshilltarin amerikan për Siguri Kombëtare, John Bolton  dhe me ish Presidentin amerikan, George Bush. Thaçi ka thënë se me partnerët amerikanë do të bisedojë rreth arritjes së një marrëveshje përfundimtare me Serbinë, e cila... 

SHOQATA E SHKRIMTARËVE DHE ARTISTËVE SHQIPTARË ”PAPA KLEMENTI XI ALBANI”, SUEDI (SHSHASHS)

Shoqata e Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqiptarë ”Papa Klementi XI Albani”, Suedi, mori një lajm të dhimbshëm për shuarjen e jetës së Kryetarit të Komunës së Dibrës. Shoqata e çmon lartë punën dhe veprimtarinë e Kryetarit Ruxhdi Lata tani më të ndjerë dhe bashkëpunimin e ngrohtë e miqësor që kemi pasur me te. Ky lajm ka pikëlluar pa masë anëtarësinë dhen kryesinë e... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch