Home » Archive for 26 Nëntor, 2018

KOSOVA E SHQIPËRIA SË SHPEJTI PA ASNJË TAKSË

Qyteti perëndimor i Kosovës do të jetë vendi i takimit në mbledhjen e përbashkët të qeverisë së Kosovës e Shqipërisë. Pas zotimit për unifikimin e doganave, Kosova dhe Shqipëria pritet të aprovojnë edhe kërkesën e kahershme të Bashkimit Evropian për heqjen e tarifës së shërbimit të romingut. Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë Shyqiri Bytyqi, ka njoftuar se Kosova... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch