Home » Archive for 29 Nëntor, 2018

Haradinaj: Taksa do të mbetet në fuqi deri në njohjen e Kosovës nga Serbia

Taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjës ka qenë temë që është diskutuar edhe në Klubin e Prodhuesve të Kosovës. Në konventën e parë, prodhuesit kërkuan financimin e eksportit, ndërsa kryeministri Haradinaj tha se taksa do të mbetet gjatë në fuqi. Taksa ndaj prodhimeve serbe do të mbetet në fuqi deri atëherë kur të ndodhë njohja e Kosovës nga Serbia dhe se askush nuk duhet të kalkulojë... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch