Home » Archive for 28 Dhjetor, 2018

Tarifë do të ketë edhe për brendet e huaja që prodhohen në Serbi dhe Bosnjë

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim që tarifë doganore 100 për qind të vendosë edhe për brendet ndërkombëtare që prodhohen në Serbi dhe Bosnjë dhe nga këto shtete hyjnë në Kosovë. Në vendimin e 21 nëntorit, kur qeveria vendosi tarifë 100 për qind për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina, kishte lejuar që për nëntë brende ndërkombëtare të mos... 

LIMAJ E AHMETI BISEDUAN PËR PËRMBYLLJEN E KONTESTIT PRISHTINË-BEOGRAD

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka takuar sot në Prishtinë zëvendëskryeministrin e Kosovës, njëherësh bashkëudhëheqës i ekipit shtetëror të Kosovës për dialogun, Fatmir Limaj. Siç njofton BDI, Ahmeti dhe Limaj diskutuan për situatën në Maqedoni dhe Kosovë, zhvillimet në rajon, marrëveshjen midis Prishtinës dhe Beogradit. “Kryetari... 

Kadri Veseli pyeti të akuzuarin Murat Jasharin se pse e ka futur në listë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli , i cili gjendej në listën e organizatës “Syri i Popullit”, ka dëshmuar në seancën e sotme gjyqësore, me ç’rast e ka pyetur të akuzuarin Murat Jasharin se pse e ka futur në listë. Veseli ka akuzuar Jasharin se në bashkëpunim me një rumune ka dashur ta vras bashkëluftëtarin e vëllait. “Marre... 

Edi Rama bëri ndryshime në qeveri, dy ministra shqiptarë nga Kosova

Kryeministri Edi Rama bëri ndryshime në qeveri, të cilat i njoftoi në Asamblenë e Partisë Socialiste. Lindita Nikolla zëvendësohet nga Besa Shahini në Ministrinë e Arsimit. Arben Ahmetaj zëvendësohet nga Anila Denaj në Ministrinë e Financave. Ditmir Bushati do të zëvendësohet nga Genti Cakaj në Ministrinë e Jashtme. Damian Gjiknuri do të zëvendësohet nga... 

Dhimitër Gjoka: Në 10 Nëntor 1974 kur u futa në studion e Radio Tiranës më ranë letrat e lajmeve nga duart

Dhimitër Gjoka: Në 10 Nëntor 1974 kur u futa në studion e Radio Tiranës më ranë letrat e lajmeve nga duart Dhimitër Gjoka “Njeriu i Vitit 2018″  nga Fondacionin ”Harpa” Këto ditë folësi dhe regjisori televiziv Dhimitër Gjoka mori një çmim special.  Fondacioni ”Harpa” e nderoi atë me çmimin “Njeriu i Vitit... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch