Home » Archive for 5 Janar, 2019

Salihu takon kryetarin e LVV Albin Kurtin dhe deputetin Liburn Aliu.

Kryetari i Kuvendit Komunal të Preshevës z. Sami Salihu takohet me Kryetarin e Vetëvendosjes z. Kurti dhe deputetin Liburn Aliu ku i informuan për gjendjen e rëndë të shqiptarëve në Luginë të Preshevës si dhe për shqetësimet e tyre para fillimit të dialogut Kosovë – Serbi. “U pajtuam që çfarëdo rifillimi i negociatave me Serbinë, mund të jetë i rrezikshëm nëse nuk... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch