Home » Archive for 10 Janar, 2019

Kosova kërkon gjykatë speciale për krimet serbe, ose s’ka dialog

Ministri i Diasporës, Dardan Gashi,ka deklaruar se nëse Serbia nuk pranon që të bisedohet për të pagjeturit dhe për krijimin e një gjykate special për krime lufte edhe në Serbi, atëherë Kosova s’ka përse të bisedoj me të. “Serbia duhet ta pranojë se është agresore, dhe duhet të ballafaqohet me këtë. PO ashtu duhet të tregoj për të pagjeturit, përndryshe nuk ka bisedime”,... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch