Home » Archive for 13 Janar, 2019

Lutfi Haziri: Kufiri me Serbinë në Ristovc, ndërkaq me Maqedoninë në Çukarkë

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri në një shkrim të gjatë në Facebook ka folur përsëri për çështjen e kufijve. Ai këtë herë e ka dhënë një propozim se ku duhet të jetë kufiri mes Kosovës me Serbinë dhe Maqedoninë. Siç ka thënë i pari i Gjilanit, kufiri me Serbinë duhet të jetë në Ristovci, kurse me Maqedoninë në Çukarka.“Qysh në tetorin e vitit 2011 unë e... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch