Home » Archive for 17 Janar, 2019

Johannes Hahn e ka cilësuar si “të mirë dhe të hapur”, diskutimin me Haradinajn

Pasi nuk kishte konferencë për media, Hahn dhe Haradinaj zgjodhën rrjetet sociale të tregojnë për temat e diskutimit. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Twitter, Hahn ka vlerësuar se Kosova mund të përparojë në rrugën drejt Bashkimit Evropian. “Vizita e parë e vitit 2019 është në rajon, në Prishtinë. Pati një diskutim të mirë dhe të hapur me kryeministrin... 

GJERGJ KASTRIOTI – SKËNDERBEU, MOISIU YNË

Arbërorët e quanin Kryezot Papët e Romës e emërtuan “Atlet i Krishtërimit” Studiuesit e artit ushtarak e kanë vendosur Gjergj Kastriotin – Skënderbeun në Panteonin e strategëve gjenialë, përkrah Aleksandrit të Madh, Jul Qezarit, Kostandinit të Madh, Napoleon Bonapartit. Shumë kritikë e krahasojnë me Rikard Zemërluanin, me Frederiko Barbarosën. Disa studiues e krahasojnë... 

Apn kërkon kthimin e mandatit të këshilltares

Alternativa për Ndryshime sot publikoi komunikatën e radhës pas largimit të këshilltares Fetanete Mehmeti nga radhët e kësaj partie. Në komunikat ndër të tjera kërkohet kthimi i mandatit të këshilltares Mehmeti pasi që sipas APN-së, këshilltarja Mehmeti ka rënë pre e pazarllëqeve për të rrëzuar pushtetin lokal.„Prandaj ri-theksojmë se këshilltarja Fetanete Mehmedi... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch