Home » Archive for 21 Janar, 2019

Thaçi: ​Shteti i Kosovës cenohet vetëm atëherë kur lëndohet raporti me SHBA-në

Kështu ka deklaruar presidenti Hashim Thaçi në një konferencë për media takimit me kryesuesit e ekipit negociator, të cilëve ia ka dorëzuar dokumentacionin për dialogun me Serbinë. Sipas tij, raportet me ShBA-në janë më të rëndësishme se çdo interes tjetër, dhe çdo devijim i mundshëm nga ky parim është devijim nga angazhimet strategjike Kosovë – ShBA. Këtë qëndrim... 

KUJTESA SI SHENJË E RESPEKTIT PËR PRIFTIN E SHQIPTARISË DOM ANTON KÇIRA

Mr.sc.Nue Oroshi Plejadës së atdhetarëve idealistë shqiptarë që si kredo jetësore e kishin përparimin dhe ecjën përpara të kombit shqiptarë nëpër periudha të vështira historike iu shtua edhe një atdhetarë shqiptarë – Dom Anton Kçira.Ai gjatë rrugëtimit të dritëjetës u përplas me jetën sepse nuk ishte e lehtë ta lutesh Zotin ku lutej e propagandohej djalli,dreqi... 

SHALLI I IBRAHIM RUGOVËS

Ramiz LUSHAJ 1.Në qiell kaltëron shalli i Ibrahim RugovësSi fjongo e Pavarësisë së Kosovës… 2.Sot në tokë kulpëron shalli i Ibrahim RugovësMbi atë shall’ po kërcejnë politikanët e Kosovës… Tiranë, 3 prill 2015  Read More »
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch