Home » Archive for 22 Janar, 2019

ONIŞOR: KOSOVA E SERBIA TË MOS MINOJNË MUNDËSINË E MARRËVESHJES

Rumania mbështet dialogun dhe domosdoshmërinë e sigurimit të një marrëveshje më përputhje me vlerat themelore të BE-së, tha shefi i zyrës ndërlidhëse të Rumanisë në Prishtinë, Daniel Onişor. Sipas tij prioritet i Presidencës Rumune të Këshillit të Bashkimit Evropian, është gjetja e bazës së përbashkët për përparim. Në anën tjetër, shefja e BE-së në Kosovë,... 

RAKIQ: NUK DO TË LEJOJMË BASHKIMIN E MITROVICËS

Kryetari i Listës Serbe dhe kryetari në dorëheqje i Mitrovicës së veriut, Goran Rakiq ka thënë sot se serbët nuk do të lejojë bashkimin e Mitrovicës veriore dhe jugore. Siç transmeton “Telegraf”, Rakiq ka thënë se bashkimi i Mitrovicës, për të cilin ka folur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, “është një mbulesë për spastrimin etnik të serbëve nga qyteti i vetëm,... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch