Home » Archive for 23 Janar, 2019

Valon Murati: Taksa ndaj Serbisë mund të qëndrojë për aq kohë sa nuk i dëmton marrëdhëniet me vendet aleate të Kosovës

Murati ka folur të mërkurën në RTK.  “Ne duhet të qëndrojmë rreth çështjes së taksës deri aty sa sigurisht nuk duhet t’i prishim marrëdhëniet me aleatët tanë, sidomos me SHBA-në, por edhe BE-në. ne duhet të rezistojmë deri në masën kur shihet se ta zëmë SHBA  e kanë shumë seriozisht”, ka thënë ai.  “Taksa ka qenë një instrument... 

Nazmi Hajredini dhe Nexhmi Muqiqiku apelojnë tek popullata që ti bashkangjiten „Marshit për Bashkim“

Organizata e OVL Uçpmb në Preshevë, me kryetarin e saj z.Nazmi Hajredini tani më po bënë përgaditjet e fundit për organizimin e „Marshit për Bashkim“ i cili do të mbahet në Preshevë me datë 17 shkurt 2019. Me këtë rast z.Hajredini pati takim edhe me kryetarin e Shoqatës „Çamëria“ zotrin Nexhmi Muqiqiku u kordinuan rreth organizimit në fjalë.Me këtë rast Kryetari... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch