Home » Archive for 25 Janar, 2019

SHBA: PEZULLOJENI TAKSËN OSE DO TË KETË PASOJA NË RAPORTET TONA

Një marrëveshje gjithëpërfshirëse dhe me dobishmëri të ndërsjelltë është në interes strategjik të Shteteve të Bashkuara, siç komunikoi presidenti Tramp në letrën e tij dërguar presidentit Thaçi. Ju nxis juve dhe udhëheqësve të Kosovës që të shfrytëzoni këtë moment unik, të flisni me zë të unifkikuar gjatë bisedimeve të paqes dhe të përmbaheni nga veprimet... 

Në Shqipëri dhe Kosovë duhet VETTING patriotik

Nga Skënder Sadri KAPITI  Në Shqipëri duhet  një VETTING për politikën dhe jo vetëm për të, pasi ka 100 vite që Shqipëria është shtet dhe të gjitha të këqijat Shqipërisë i kanë ardhur nga politika. Politika dhe pushteti në Shqipëri edhe sot ashtu si gjithmonë vepron dhe sillet në mënyrë të papërgjegjshme; thjesht si politikë ambiciesh, egoizmi , korrupsioni... 

KA NDRRUE JETË MUJO BAJRAM SOKOLAJ I MALËSISË SË GJAKOVËS

Nga Hysen OSMANAJ – Tiranë. Dhimbje dhe hidhërim i thellë për ndarjen nga jeta të dajës tonë të dashur, Mujo Bajram Sokolaj i Dragobisë, i Malësisë së Gjakovës (Tropojës) !Mujo Sokolaj ishte një burrë fisnik, i shquar për zgjuarsi, qëndresë e trimëri, ndershmëri, një patriot i njohur, trashëgimtar i vlerave më të mira të familjes së tij. Atdhetar i shquar në luftërat... 

LR-PDSH: Komunikatë

Kryesia e zgjeruar e Lëvizjes për Reforma në mbledhjen e mbajtur më 24 Janar 2019 në Preshevë, shqyrtoi opcionin pêr ristrukturimin e subjektit si dhe situatën e krijuar në Kuvendin Komunal të Preshevës dhe sjellë këtë KOMUNIKATË Pas diskutimeve të shumta nga të pranishmit u vendos që ditëve në vazhdim të hartohet një strategji se si do të duket ristrukturimi i ri... 

Kalifati Otomano-Ortodoks i binomit Erdogan-Putin s’e ndalon dot Shtetin Komb të shqiptarëve

Nga Azgan HAKLAJ – Mjeshtër i Madh Parimi i sovranitetit të kombeve dhe ai i vetëvendosjes, të ratifikuara përkatësisht nga Traktati i Paqes së Vefsalisë dhe Karta e Atlantikut të Veriut janë Alfa dhe Omega e së Drejtës Ndërkombëtare. Historia ka treguar së cënimi i këtyre parimeve fundamentale, të lirisë, sovranitetit e të ardhmes së kombeve ka sjellë vetëm destabilitet,... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch