Home » Archive for 27 Janar, 2019

Nehat Hyseni ngushëllon familjen Daci

E nderuara familje Daci,Lajmi i trishtueshëm për ngjarjen tragjike dhe ikjen e parakohëshme nga jeta të djalit Tuaj të dashur, Arian Nexhat Daci, na preku thellë të gjithë neve shqiptarve nga Lugina e Preshevës që jetojmë dhe veprojmë në Kosovë.Ju lusim t’i pranoni ngushëllimet tona më të sinqerta dhe ju sigurojmë se këtë dhëmbje të madhe e ndajmë me Ju.Zoti i Madhëruar... 

Thaçi: Ditët dhe javët e ardhshme institucionet do të ndërmarrin vendime të rëndësishme në interes shtetëror

Përmes një statusi të ri, presidenti Thaçi ka paralajmëruar se në ditët dhe javët e ardhshme institucionet do të ndërmarrin vendime të rëndësishme në interes shtetëror. Ai ka thënë se dialogu dhe marrëveshja eventuale paqësore vetëm sa e përshpejtojnë realizimin e synimeve tona për anëtarësim në BE, NATO dhe OKB. “Në ditët dhe javët në vazhdim, institucionet... 

NË SHENJË KUJTIMI, STUDENTËT NË BREZOVICË FORMOJNË EMRIN E ARIAN DACIT

Në mesin e shumë postimeve që janë bërë për vdekjen e Arian Dacit, i cili humbi jetën dje tragjikisht nga një ortek në Brezovicë, bie në sy publikimi i profesorit Musa Selimi, i cili së bashku me studentët e tij ndodhej në Brezovicë, atje ku për çdo vit mbahet pjesa praktike e skijimit. Në foto shihen një numër i studentëve, të cilët e kanë krijuar emrin Arian, ndërsa... 
© 2020 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch