Home » Archive for 2 Mars, 2019

Kamberi: Distanca kohore 27 vjeçare prej kur është reaizuar Referendumi në Luginë, po presim edhe arritjen e marrëveshjes finale mes Kosovës dhe Serbisë

Plot 27 vjet më parë, në Luginë të Preshevës- Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë-u mbajt Referendumi i 1 dhe 2 mars 1992. Nga kjo distancë kohore kemi mundësi të bëjmë shqyrtim më objektiv të kësaj ngjarje historike që vazhdon të ketë peshë të jashtëzakonshme politike për Luginën e Preshevës, sidomos në këtë periudhë, në të cilën po presim edhe arritjen e marrëveshjes... 

BIDEN I SHKRUAN THAÇIT: RUAJENI BESIMIN! “GJËRAT DO TË PËRMIRËSOHEN”

Ish-Zëvendëspresdenti dhe kandidati i demokrateve për presidenti të SHBA-së, Joe Biden në letrën dërguar presidentit Thaçi, ka lënë një dedikim interesant, të cilën Biden e ka shkruar me dorë. Në letrën e plotë, të cilën e ka publikuar presidenti Thaçi në profilin e tij në Facebook, Biden ka lënë një dedikim në fund të letrës, një pjesë e së cilës tashmë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch