Home » Archive for 3 Mars, 2019

Tuzi vishet kuq e zi, shqiptarët presin fitore absolute në Tuz

Nga e diela, Komuna e Tuzit në Mal të Zi do të qeveriset nga shqiptarët. Kështu ka thënë Nikollë Camaj, udhëheqës i koalicionit “Forumi Shqiptar” që garon në zgjedhje dhe pret ta dalë fitues. “Të dielën, më 3 mars, pritet të fillojë pranvera në Tuz. Sot, mbas konventës qendrore që mbajti koalicioni, u pa se shqiptarët vetëm kanë filluar festën duke pasur parasysh... 

Roy Macaraeg: Forcat ushtarake amerikane nuk do të tërhiqen nga baza ushtarake “Bondsteel”

Komandanti i bazës ushtarake amerikane “Bondsteel” në Kosovë, Roy Macaraeg, ka thënë se forcat ushtarake amerikane nuk do të tërhiqen nga ky kamp. Roy Macaraeg, Komandanti i bazës ushtarake amerikane “Bondsteel” në Kosovë, në një intervistë për “Tanjug”, ka thënë se pozicioni i forcave ushtarake është bërë i ditur nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës... 

“Thesi i miellit”dhe blerja e votës – si standarde të zgjedhjeve në Shqipëri

Nga Skënder S.KAPITI Ka rreth 29 vite që pas rënies së komunizmit dhe Shqipëria nuk po del nga tranzicioni paskomunist. Kjo për faktin se nuk është realizuar  akoma standardi bazë i demokracisë që janë: zgjedhjet e lira , të ndershme, demokratike dhe të pamanipuluara. Politika e tranzicionit në Shqipëri ka prodhuar standarde tipike zgjedhjesh demokratike “Made... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress