Home » Archive for 5 Mars, 2019

Bac u krye, të nderoi Malësia e Madhe!

Nga Azgan HAKLAJ Vendi i një krahine në historinë e kombit apo vendi i një kombi në historinë njerëzore nuk matet me numrin e kilometrave katrorë apo numrin e banorëve që ka.Historinë e bajnë vlerat njerëzore , zakonet dhe traditat e lashta, betejat për liri për dinjitet njerëzorë e për ruajtën e kodeve të shenjta të traditës, civilizimit e të humanizmit njerëzor.Tuzi... 

LIMAJ: KËTË JAVË PLATFORMA NË DIALOG, MUNDËSI E MIRË PËR UNIFIKIM

Bashkëkryesuesi për Dialog me Serbinë, Fatmir Limaj, ka shkruar në llogarinë e tij në ‘Twitter’ se platforma për dialog këtë javë do të jetë në Kuvendin e Kosovës. Limaj thotë se kjo është mundësi e mirë për unifikim. “Pres që Kuvendi ta votoj platformën dhe kështu Kosova të ketë një qëndrim zyrtar për dialogun me Serbinë”, ka shkruar ndër të tjera... 

AJAXI E TURPËRON REALIN, TOTTENHAM FITON PA VËSHTIRËSI

Ajaxi ka dhuruar spektakël në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur kampionin në fuqi, Real Madrid në “Santiago Bernabeu”, me rezultat 4:1. Kësisoj, holandezët kanë kaluar në çerekfinale me rezultat të përgjithshëm pas dy ndeshjeve, 5:3.Ziyech (7′) dhe Neres (18′) kanë shënuar në pjesën e parë për holandezët, duke... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress