Home » Archive for 8 Mars, 2019

Palmer: Është e mundur që bisedimet të përfshijnë rregullimin e kufirit midis Serbisë dhe Kosovës

Duke e cilësuar krejtësisht të mundur arritjen e një marrëveshjeje të qëndrueshme dhe gjithëpërfshirëse mes Prishtinës dhe Beogradit, zyrtari i lartë amerikan Matthew Palmer e theksoi dhe një herë mbështetjen e Washingtonit për normalizimin e marrëdhënieve mes dy palëve. Palmer përmendi këtu edhe mundësinë e një rregullimi të kufirit, siç e cilësoi ai. Ne e përkrahim... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch