Home » Archive for 9 Mars, 2019

Partitë politike shqiptare nuk kanë as demokraci e as liri të brëndshme, dhe as patriotizëm

Nga Skënder Sadri KAPITI Partitë politike shqiptare, kryesisht elitat politike te tyre,  ato të cilat e kanë dominuar dhe sunduar politikën , pushtetin, shtetin dhe shoqërinë shqiptare deri më sot, ato janë   të sëmura nga deliri për të marrë pushtetin, pa marrë parasysh mjetet dhe metodat e ulta të korrupsionit, të amoraliteteve të mashtrimeve, gënjeshtrave... 

David Hale: Nëse Kosova mbetet përgjegjese për dështimin e dialogut do të paguajë çmim

Liderët shtetëror kanë qëndruar në rezidencën amerikane për dy orë të shtunën paradite, ku janë ftuar në takim nga nënsekretari për çështje politike në Departamentin amerikan të Shtetit, David Hale. Burime të RTK-së tregojnë se Hale ka kërkuar suspendimin e taksës, duke folur për rrezikun e dështimit të dialogut. “Nëse Kosova mbetet përgjegjese për dështimin... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch