Home » Archive for 10 Mars, 2019

Nesër, në Kosovë është paralajmëruar një vizitë e dy këshilltarëve të kancelares Merkel

Edhe java që po hyjmë pritet të përfshihet me porosi të bashkësisë ndërkombëtare sa i përket dialogut me Serbinë. Për nesër, në Kosovë është paralajmëruar një vizitë e dy këshilltarëve të kancelares Merkel. Në Kosovë dje solli mesazhe edhe zyrtari i lartë amerikan, David Hale, i cili ftoi liderët e Kosovës që të flasin me një zë, në mënyrë që të fuqizohet... 

Kryetari i Bujanocit bashkë me zyrtarë Kosovarë, vizitojnë Sanxhakun

Bashkë me Koordinatorin Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport pranë Qeverisë së Republikës së Kosovës, z. Rexhep Hoti, Deputeten e Republikës së Kosovës, Emilija Rexhepi dhe profesorin Nexhmedin Spahiu, po qëndrojmë në një vizitë në Sanxhak. Zhvilluam një takim tejet konstruktiv me përfaqësuesit e Këshillit Nacional të Boshnjakëve të kryesuar nga Dr Sulejman Uglanin,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch