Home » Archive for 11 Mars, 2019

Shoqata për Trashëgimi dhe Krijimtari Kulturore e Luginës së Preshevës organizon konferencë shkencore

                                       N  J  O  F  T  I  M Shoqata për Trashëgimi dhe  Krijimtari Kulturore e Luginës së Preshevës, me seli në  Preshevë                                    ... 

HARADINAJ: GJERMANIA PARTNER I RËNDËSISHËM I KOSOVËS

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim këshilltarët për politikë të jashtme të Kancelares Gjermane, Angela Merkel, Jan Hecker dhe Matthias Lüttenberg, me të cilët ka biseduar rreth zhvillimeve politike dhe ekonomike në vend dhe rajon, si dhe normalizimin e dialogut me Serbinë. Kryeministri Haradinaj i ka njoftuar këshilltarët Hecker dhe... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch