Home » Archive for 12 Mars, 2019

ING. BARDHOK RAJTA, TË GJITHË JETËN NË SHËRBIM TË VENDLINDJES

-Intervistë me “Ing.e dritës”, Bardhok Rajta i Lurës, marrë nga publicisti e studiuesi Nikollë Loka – Pyetje: Në shërbim të vendlindjes si specialist i hidroenergjetikës Bardhok, jeni i lidhur shumë me Lurën dhe natyrshëm lind pyetja: Çfarë ke bërë ti për vendlindjen? Le t’ia nisim nga fillimi, qëkur filluat punë. Përgjigje: -Kjo pyetje me të drejtë i duhet... 

Telegram ngushëllimi i Shoqatës së Intelektualëve Shqiptarë “Trojet e Arbrit “me rastin e ndarjes nga jeta të studiuesit të vyer dr.sc.Riza Sadiku

Lajmi për kalimin në amshim të studiuesit të vyer dhe bashkëpuntorit të shoqatës“Trojet e Arbrit“tash e pesëmbëdhjetë vjet me radhë pa u ndalur asnjëherë na erdhi si një vetëtimë pikëlluse.Dr.Riza Sadiku ishte njëri ndër ekspertët më të mëdhenj shkencorë të historisë shqiptare,veçanarisht të Nacionalizmës Shqiptare.Ai asnjëherë nuk u ndal në shkrimin e historisë... 

MOGHERINI: DITËN QË HIQET TAKSA, DO TË THËRRAS TAKIMIN E RI PËR DIALOG

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini përsëriti nga selia e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork, ku ndodhej për një seancë raportimi përpara Këshillit të Sigurimit, thirrjet drejtuar Kosovës për heqjen e taksës 100% ndaj produkteve me origjinë nga Serbia. Në fjalimin e saj të gjatë, ku foli mbi kontributet e Bashkimit... 

ISUFI: TAKSA NDAJ SERBISË NUK SUSPENDOHET

Shefi i Grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi, ka thënë se taksa ndaj Serbisë nuk do të suspendohet. Ai ka folur të martën në “Analizë dite” te RTK 3.   “Pezullim të taksës nuk do të ketë, sepse taksa është vënë ndaj Serbisë. Serbia me paratë e xhepit të qytetarëve të Kosovës po bën fushatë kundër Kosovës. Këtë do ta bënte çdo shtet. Dhe kjo... 

RONALDO E ELIMINON ATLETICO MADRIDIN

Juventus dhe Cristiano Ronaldo realizojnë të pamundurën.  Portugezi i ka dhuruar fitoren 3-0 dhe kualifikimin në Champions League kundër Atletico Madrid. Ajo që dukej si një arritje e pamundur është kthyer në realitet nga njeriu i Champions-it, i cili është në kërkim të kupës së katërt radhazi me veshët e mëdhenj, shkruan Telesport.  Giorgio Chiellini, i cili... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress