Home » Archive for Mars 15th, 2019

Zelandë e Re: Terroristi vrau 49 vetë në dy xhami –frymëzohej nga nacionalistë serbë

Terroristi Brenton Tarrant admironte Radovan Karaxhiqin, postonte fotografi me simbole nacionaliste serbe dhe kritikonte ndërhyjen e Amerikës për çlirimin e Kosovës. Nga informacionet e fundit, ka shkuar në 49 numri i viktimave në sulmet ndaj dy xhamive në Zelandën e Re, bilanc që pritet të rritet për shkak të numrit të madh të të plagosurve. Brenton Tarrant, njeriu që mendohet... 
© 2019 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch