Home » Archive for 25 Mars, 2019

Shqipëria ka fituar 3-0 gjersa Kosova e ka barazuar rezultatin në duel me Bullgarin

Shqipëria ka fituar 3-0 në transfertë ndaj modestëve të Andorrës në ndeshjen e dytë të kualifikuesve të Evropianit. Kombëtarja kuqezi kaloi në avantazh në minutën e 21-të pas një gabimi qesharak të portierit vendas, gabim të cilin e shfrytëzoi Armando Sadiku, duke e dërguar topin në rrjetë pasi portieri doli huq në përpjekje për ta larguar atë. Goli i dytë për... 

Serbisë po ia qajnë hallin bastardët tanë

Ali Hertica Nuk është për t’ u habitur me Serbinë as me zezonat e ndeshtrashat e saj. Si çdo popull pushtues i mësuar të rrojë mbi kurriz të popujve të tjerë, serbët nuk po arrijnë të mësohen që të vetëqeverisen dhe të jetojnë vetëm me punën dhe djersën e tyre. Ata, për afër një shekull kanë qenë mësuar të jetojnë duke i sunduar të tjerët, duke jetuar mbi supet,... 

AUDITORËVE METROPOLITAN RADIO KOSOVA – Pozita e mjegulltë e Ramush Haradinajt

Pozita e mjegulltë e Ramush Haradinajt. Bahtir Hamza,autor,artist Date:24.03.2019. 17:20.h. Përshëndetje z.Beret J. Miftari, dhe audiotorëve metropolitan Pas intervistës time me gazetën gjermane Data: 2 dhe 3 mars 2019, dhe pas njoftimit që ju thashë një javë më pasë, disa gazetarë të Berlinit më ftuan për një intervistë me gazetën “Der Spigel” dhe pas takimit... 

Shtypi gjerman kujton 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s në ish-Jugosllavi

20 vjetori i ndërhyrjes së NATO-s në ish-Jugosllavi tematizohet nga shtypi gjerman. Spektri i trajtimit shtrihet nga nevoja e ndërhyrjes për të ndalur krimet ndaj shqiptarëve deri tek kritikat për sulmet e NATO-s. Süddeutsche Zeitung Gazeta “Süddeutsche Zeitung”, në një artikull me titullin “Hija e gjatë e luftës” (23.03) nënvizon se shumë ka ndodhur... 

Sonte luhet ndeshja kualifikuese për Euro 2020, Kosovë – Bullgari

E gjithë vëmendja e opinionit në Kosovë, sonte, do të jetë e përqendruar në stadiumin “Fadil Vokrri”, aty, ku do të zbresin në fushë futbollistët e Kombëtares së Kosovës në debutimin e tyre në kualifikimet për Euro 2020 përballë Kombëtares së Bullgarisë. Interesimi për këtë ndeshje ka qenë i jashtëzakonshëm dhe vetëm personat më fatlum kanë arritur të pajisen... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch